Hieronder vindt u de jongste recensies. Selecteer een genre, vervolgens selecteer de recensie die u wenst u te bekijken en klik tenslotte op 'Lees recensie'.

Zoeken  Genre 

 TitelAuteurDatum
Morren tegen de sterren Luuk Gruwez 11/06/2026
Twee mensen worden Lies Gallez 08/06/2026
Achttien Maarten Inghels 08/06/2026
De dood en de tuinman (vert. Hellen Kooijman) Georgi Gospodinov 08/06/2026
Van hier de laatste groeten. Briefkaarten uit de trein, 1940-1945 Lucas Ligtenberg 08/06/2026
Zeven Habsburgse zussen. Een roemrucht vorstenhuis in revolutionair Europa (vert. Fennie Steenhuis en Jetty Huisman) Veronica Buckley 08/06/2026
De koning van Brugge en Breda. Ballingschap van de Britse koning Charles II Arnout van Cruyningen 08/06/2026
Apologie (vert. en inl. René van Stipriaan) Willem van Oranje 08/06/2026
De Minoërs. Een korte geschiedenis van Kreta in de bronstijd (vert. Roelof Posthuma) Ellen Adams 08/06/2026
Mussert. Reis naar het kwaad Auke Kok 08/06/2026
Het Europa van Isaac Israels Renske Cohen Tervaert, Julie van Loon, Frouke van Dijke, Michael Wintle 31/05/2026
Verweven werelden van Brugge Peter Frankopan & Jan Dumolyn (red.) 31/05/2026
De Wereld van Gerard van Honthorst Liesbeth M. Helmus 31/05/2026
Nederlandse nationaalsocialistische literatuur. Repertoirevorming en canonisering van de volkse letterkunde, 1932-1945 Willem Huberts en Jan Jaap Kelder 31/05/2026
Poetins tsaristische droom. Geschiedenis als wapen in de Russische politiek Beatrice de Graaf en Niels Drost 31/05/2026
De god van Nederland. Leven en werk van Pyke Koch Susana Puente 31/05/2026
Venetië. De klank van de stad. Een cultuurgeschiedenis Eric Min en Gerrit Valckenaers 18/05/2026
Haruki Murakami Jazzportretten (vert. Luk Van Haute) 13/05/2026
Van Dyck. The European. His Journey from Antwerp to Genoa and London Anna Orlando en Katlijne Van der Stighelen (red.) 13/05/2026
Filip de Pillecyn. Een biografie Chris Ceustermans 13/05/2026
12345678910...Laatste

Geertje van de Kamp in Japan. Een Nederlandse kunstenaar in Azië

Maarten Buser
Geertje van de Kamp in Japan. Een Nederlandse kunstenaar in Azië
Waanders, 2020, 95 blz., EUR 29,95
ISBN: 9789462623149

Geertje van de Kamp, geboren in 1986 in Alkmaar, is Nederlandse en kunstenares. Ze heeft een heel aparte manier van werken: ze maakt gebruik van twee doorzichtige platen -eerst was dat gewoon glas, korte tijd experimenteerde met plastic sheets, maar uiteindelijk kreeg acrylglas de voorkeur-, die ze afzonderlijk beschildert met eenvoudige origami-achtige motieven, tweedimensionale origami eigenlijk. Beide platen worden opgehangen met een lege ruimte ertussen, zodat er een geweldig gevoel van diepte ontstaat. Het geheel “moet een beetje wringen, maar ook in balans zijn, kracht uitstralen, maar een beetje saai zijn mag ook”. 
Het begon echter lang geleden voor haar allemaal bij het vouwen van een muizentrapje. Daaruit groeide stilaan haar interesse voor origami en op die manier werd een reis naar Japan het logische vervolg. 
Deze monografie -in hoofdstuk 2 eerder een reisgids voor Japan dan een essay over kunst- toont in de eerste plaats de invloed van de Japanreis op van de Kamps recente oeuvre aan de hand van een aangenaam leesbare tekst, maar niet in het minst door o.a. enkele reeksen van geschilderde “shide” of eenvoudige gestileerde witpapieren vormen, die bliksemschichten verbeelden en als bescherming dienen tegen kwade geesten. 
Het boek verscheen als 11de deel in de serie “Inspiratie”, waarin telkens een jonge Nederlandse kunstenaar gevolgd wordt naar de bakermat van zijn/haar inspiratie. Zo zijn er kunstenaars, die o.a. naar Noorwegen of naar Zuid-Afrika of naar Toscane of naar Marokko enz. gereisd zijn. De steun hiervoor komt sinds 2008 telkens van de Van Vlissingen Art Foundation.
Achteraan vindt de lezer een overzicht van de artistieke loopbaan van van de Kamp.
De illustraties zijn schitterend, al zou bij de foto’s van Japan een kort commentaar niet misstaan. Op de glanspapieren pagina’s met de afbeeldingen van de schilderijen staat wel een compact blokje met info over titel, datering, gebruikt materiaal en afmetingen.
Een mooie eerste kennismaking met een gepassioneerde en veel belovende hedendaagse jonge Nederlandse kunstenares. 

[Kristien Philippe - 11/01/2021]