Hieronder vindt u de jongste recensies. Selecteer een genre, vervolgens selecteer de recensie die u wenst u te bekijken en klik tenslotte op 'Lees recensie'.

Zoeken  Genre 

 TitelAuteurDatum
De aanval op Europa. Tussen Trump en Poetin Roel van Duijn 17/06/2026
Eigenzinnige vrouwen in de kunsten. Inspirerende vrouwenlevens Liddie Austin 17/06/2026
Tegen het Westen. In gesprek met onze vijanden Frédéric Martel 17/06/2026
Lazar (vert. Kris Lauwerys & Isabelle Schoepen) Nelio Biedermann 17/06/2026
De tweelingbroer Rob Kerkhoven 17/06/2026
Voor Joden verplicht. De verduistering van Joods bezit via bank Lippmann Rosenthal André Vermeulen 17/06/2026
Trumps Amerika. Een zoektocht naar de republikeinse kiezer Menno de Galan 17/06/2026
Een leven in juwelen. Nieuwe verhalen van juwelenhistoricus Martijn Akkerman Martijn Akkerman 17/06/2026
Nippon. Japan door de ogen van Philipp Franz von Siebold, 1832-1852 Kuniko Forrer en Matthi Forrer 17/06/2026
Naar Mekka. De hadj in zeven eeuwen reisverslagen Richard van Leeuwen 17/06/2026
Organisation Todt. Belgische collaborateurs en dwangarbeiders in dienst van de nazi’s Frank Seberechts 17/06/2026
De hooiberg van Mussert. Een familie verdeeld door verraad en verzet Anton Kos 17/06/2026
De doodstrompet Paul Demets 17/06/2026
Morren tegen de sterren Luuk Gruwez 11/06/2026
Twee mensen worden Lies Gallez 08/06/2026
Achttien Maarten Inghels 08/06/2026
De dood en de tuinman (vert. Hellen Kooijman) Georgi Gospodinov 08/06/2026
Van hier de laatste groeten. Briefkaarten uit de trein, 1940-1945 Lucas Ligtenberg 08/06/2026
Zeven Habsburgse zussen. Een roemrucht vorstenhuis in revolutionair Europa (vert. Fennie Steenhuis en Jetty Huisman) Veronica Buckley 08/06/2026
De koning van Brugge en Breda. Ballingschap van de Britse koning Charles II Arnout van Cruyningen 08/06/2026
12345678910...Laatste

Een dag als een andere

Diane Broeckhoven
Een dag als een andere
Pelckmans, 2024, 79 blz., EUR 19,50
ISBN: 9789464342802

Diane Broeckhoven heeft zich in de loop van haar rijke schrijversloopbaan geprofileerd als de auteur die er telkens weer in slaagt via rake observaties en een suggestief taalgebruik de leef-, denk- en gevoelswereld van haar personages op te roepen. In ‘Een dag als een andere’ doet zij het relaas van één dag uit het leven van Félicienne, Fée voor de intimi. Het leven heeft haar geleerd waar nodig afstand te bewaren tegenover alles en iedereen, ‘ze trok iedere dag opnieuw een denkbeeldige krijtcirkel om zich heen die ze door niemand liet overschrijden. De ervaring had haar geleerd dat zoiets alleen maar complicaties en ellende teweegbracht.’ (p. 16) Aan de surpriseparty die haar twee dochters hadden opgezet voor haar 66ste verjaardag, houdt ze weinig goede herinneringen over. Nu, twee weken verder, kondigt zich een dag aan die weinig spectaculairs belooft. Alleen is er de uitnodiging van haar vriendin Arlette om samen te gaan lunchen. Op weg naar het restaurant waar ze hebben afgesproken, ontmoet ze een man die schijnbaar alleen en al even vereenzaamd als zijzelf, op een bank zijn tijd zit te verdoen. Ze raken in gesprek, en dan blijkt dat de man pas vrijgelaten is uit de gevangenis. Na het etentje met vriendin Arlette – duidelijk was die er alleen op uit Fée om een gunst te vragen -  ziet Fée dat de man nog steeds op de bank zit. Stilaan komt ze meer over hem te weten, onder meer in verband met de reden waarom hij werd veroordeeld. In haar goedheid besluit Fée hem mee te nemen naar het stationsbuffet om hem daar een maaltijd aan te bieden. Eens terug thuis komt Fée er achter dat ze wel eens in haar naïeve goedheid kan bedrogen geweest zijn. Een gevoel van teleurstelling overvalt haar, ‘vandaag had ze voor drie mensen iets betekend, ze had hen zelfs in zekere zin gered. En toch hield ze er bij alle drie voornamelijk schuldgevoelens aan over. Haar vriendin Arlette (…) had ze met een ingewikkelde smoes iets wijsgemaakt omdat ze niet durfde te zeggen dat ze niet op haar hondje wilde passen. Tegenover Leo had ze gelogen over iets heel wezenlijks: haar naam. Hij zou zich haar herinneren als iemand die ze niet was. Mevrouw Bracke kwam er nog het beste van af: zij had haar diamanten bruiloft niet moederziel alleen hoeven te vieren.’ (p. 77) Drie ontmoetingen op een dag als een andere, drie emotioneel geladen momenten voor de hoofdfiguur uit deze mooie novelle.   

[Jooris van Hulle - 10/01/2025]